Tel: 601 494 416

WARSZTATY KULINARNE u przyjaciół z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w K-Koźlu

„Przez żołądek do przyjaźni”…

…tak można powiedzieć o naszym dzisiejszym spotkaniu z koleżankami i kolegami z klasy II szkoły średniej z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu. Nasze warsztaty kulinarne, odbyły się pod hasłem „Gotować każdy może – starsza koleżanka i kolega chętnie Ci pomoże” – i wiecie co TO PRAWDA !!!

Jak to się zaczęło i jak się skończyło?  Pomysł podsunęły nam Pani Joanna Walichowska wraz z naszą Panią Mariolą. Chętnie przyjęliśmy zaproszenie, za które raz jeszcze pięknie dziękujemy!!!  Zrobiliśmy zakupy, podzieliliśmy się na dwie grupy i do dzieła. To co najważniejsze to wsparcie naszych starszych kolegów. Wiecie mają już 18 lat!!! Są bardzo mili, uprzejmi i bardzo nas wspierali spędzając na wesoło szybko upływający nam czas. Fajjjjjjjnie mieć takich przyjaciół.

Zatem do dzieła. Grupy podzielone, zadania rozdane. Pierwsza grupa robi sałatki, o właśnie tak:

 

Druga grupa przygotowuje pizzę. Zobaczcie jak im to sprawnie idzie:

 

Było wesoło:

 

Efekt wspaniały:

 IMG_3809

PALCE LIZAĆ !!! Na koniec degustacja

i wspólna fotografia, która pokazuje jak pięknie w grupie się pracuje.

IMG_3802

Na zakończenie Pani Dominika Mizera – Golasz oprowadziła nas po szkole. Zwiedziliśmy sale językowe, salę komputerową i gimnastyczną. Widzieliśmy wielki pokój nauczycielski i sekretariat szkoły. Bardzo dziękujemy mamie Mikołaja!

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WAM DRODZY PRZYJACIELE!!! Teraz my Was zaprosimy – jak tylko coś fajnego wymyślimy 🙂 🙂 🙂

UWAGA!!! UWAGA!!! Na zakończenie przedstawiamy wszystkim tym, którzy odwiedzają naszą stronę, sprawdzony przepis na PIZZĘ DLA PRZYJACIÓŁ:

Składniki:

0,5kg mąki pszennej,  3 -4 dkg drożdży,  łyżka soli, łyżeczka cukru, 1/2 l ciepłej wody

(drożdże zmieszać w kubku z cukrem , odrobiną mąki i zalać do połowy wodą. Poczekać , aż wyrosną czyli prawie będą się wylewać z kubka. Mąkę i resztę składników połączyć w misce lub garnku z drożdżami i dokładnie wymieszać do otrzymania jednolitej masy. Musi sama odklejać się od dłoni. Odstawiamy ją w ciepłe miejsce, żeby nam troszkę wyrosła. Po około 30 min wałkujemy, formujemy okrągły placek lub prostokąt )

Następnie, trzeba pizzę przystroić i położyć jakieś smaczne składniki na górę? Jakie?a takie jak lubicie, na pewno coś wymyślicie !!!! 🙂 🙂 🙂

Potem pizza wędruje do pieca rozgrzanego do 220- uzbrajamy się w cierpliwość i już po kilkunastu minutach mamy na talerzu wyśmienitą pizzę (uwaga: pizzę należy trzymać w piekarniku około 15 minut – musi być ładnie przyrumieniona) o właśnie tak 🙂 :

IMG_3804

 

SMACZNEGO !!! SMACZNEGO !!! SMACZNEGO !!! 

linguini-and-rmy_2203linguini-and-rmy_2203linguini-and-rmy_2203

Translate »