Tel: 601 494 416

LIST OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z KELL BANK SCHOOL / the letter from our friend of Kell Bank School

UWAGA!!! UWAGA!!! otrzymaliśmy list od naszych przyjaciół z Anglii.

CCI20131219_0000

 

List? Raczej piękną księgę, w której uczniowie przedstawili swoją szkołę i samych siebie. Otrzymaliśmy również pyszne czekoladki…!

Całość znajdziecie w zakładce naszych przyjaciół  „PARTNERSKA SZKOŁA Z ANGLII”. Bardzo się cieszymy, że nasza przyjaźń z przyjaciółmi z Kell Bank School się rozwija. Zobaczcie sami ile pracy włożyli w przygotowanie tej korespondencji. Spróbujcie przetłumaczyć teksty – w zrozumieniu ich całości pomoże Wam Pani Joanna Wiktorek ucząca Was angielskiego :). Ja, poniżej przedstawiam Wam list przewodni od Pani Kathleen Alison – dyrektor Kell Bank School oraz jego tłumaczenie.

Cytuję list od naszych przyjaciół, zapraszam do przeczytania reszty książki wykonanej przez naszych przyjaciół i pozdrawiam Was serdecznie – p. Mariola

Droga Pani Mariolu i uczniowie klasy IIIa.

Dziękuję wam wszystkim za interesujące i wspaniale napisane listy. Byliśmy pod wielkim wrażeniem waszego poziomu znajomości języka angielskiego. Cudownie było uczyć się o Waszej szkole.  Bardzo nam, także smakowały karmelowe cukierki, które nam przesłaliście.

W odpowiedzi wykonaliśmy dla Was książkę o naszej szkole. Uczniowie pracowali w parach i wykonały strony tłumaczące różne aspekty życia naszej szkoły. Byłoby interesujące wiedzieć w których dziedzinach nasza szkoła jest taka sama jak wasza, a w których  jest inna?

W chwili obecnej jesteśmy bardzo zapracowani  przygotowując nasze przedstawienia świąteczne i koncert  bożonarodzeniowy.  Każdego roku dwie klasy przedstawiają dla rodziców i mieszkańców przedstawienie w głównej sali naszej miejscowości.  Tego roku, najmłodsza klasa przygotowuje jasełka , a klasy starsze przygotowują pantomimę pod tytułem Jaś i Małgosia. Jesteśmy pełni nadziei, że będziemy mogli nagrać nasze przedstawienie i wysłać je do Was. Czy Wy przygotowujecie przedstawienia świąteczne? My również ćwiczymy i przygotowujemy się do szkolnego koncertu muzycznego. Wszystkie dzieci uczyły się grać na instrumentach i zagrają dla swoich rodziców. Będziemy grać ulubione świąteczne melodie jak Jingle Bells i bądźcie pewni, że nagramy to i pokażemy Wam na naszej stronie internetowej.

Oprócz przedstawień i koncertu kolęd mamy świąteczną kolację dla całej szkoły. W naszym jadłospisie mamy zwykle indyka z kiełbaskami , pieczone ziemniaki, farsz, warzywa, a następnie świąteczne puddingi i kremy.  Wszyscy razem siedzimy obok siebie (nauczyciele i uczniowie) więc sala jest zupełnie wypełniona.

W ostatnim dniu mam bożonarodzeniowy bal  z grami i tańcami. Rozdajemy także świąteczne kartki i prezenty wszystkim uczniom.  A co Wy robicie w Waszej szkole dla uczczenia Świąt Bożego Narodzenia?

Jako nasz prezent świąteczny dla Was,  załączamy czekoladki , które były wykonane w Anglii.  Mam nadzieję , że się nimi ucieszycie.

Wszystkim Wam życzymy  Wesołych Świąt!!!

Kathleen Alison i wszyscy uczniowie klasy drugiej.

Translate »